Egyházmegyei nap 2007
Konfirmáció galéria

**KONFIRMÁCIÓ:**

Minden évben gyönyörű ünnepünk a konfirmáció, ami hagyományosan **Pünkösd vasárnapján** történik. Ezen az alkalmon tehetnek tanúságot hitükről mind a fiatal-, mind a felnőtt konfirmandusok, és vehetik magukhoz először az Úr szent vacsoráját.

Ezek után a régi szép hagyománynak megfelelően a jubilánsok járulnak az oltárhoz.

"TÖBB KÉP A 2006-OS KONFIRMÁCIÓRÓL!":http://www.lutheran.hu/z/honlapok/bakonyszombathely/07/072

**PASSIÓ:**

Külön öröm volt, hogy 2006-ban nagyhéten vendégül láthattuk a harmadéves teológusokat, akik passiójátékkal szolgáltak közöttünk. Azzal, hogy itt töltötték az éjszakát, és a másnap délelőttöt, mi is többet megtudhattunk róluk és ők is beleláthattak egy gyülekezetbe. Azt mondták, hogy egy nagy lökést adott nekik a „hely szelleme” azzal, hogy sokan, és minden generációból kíváncsiak voltak Krisztus szenvedésének mai megjelenítésére.

**LELKÉSZIKTATÁS 2002:**

Egyházközségünk meghívása alapján, Bencze András, a Fejér-Komáromi Evangélikus Egyházmegye esperese, 2002-ben iktatta be hivatalába, a 2000 óta Bakonyszombathelyen szolgáló Vancsai József evangélikus lelkészt. Mivel a gyülekezetnek régóta nem volt megválasztott és helybenlakó lelkésze, így nagy öröm, hogy ez az állapot a beiktatással megoldódott.

konfirmáció
passió