égÍgérő

Vízkereszt ünnepe /jan. 6. kedd/ 11.00 /gyülekezeti teremben/

Vízkereszt ünnepe utáni 1. vasárnap 11.00 /gyülekezeti teremben/

GOSPEL KONCERT

Április 19-én 15 órakor az "égÍgérő", az egyetemi gyülekezet Gospel Kórusa adott koncertet gyülekezetünkben, zenekari kíséretet a "Sovány Vigasz" nevű formáció szolgáltatta. "KÉPEK a koncertről ITT":http://www.lutheran.hu/z/honlapok/bakonyszombathely/00/001

**KONFIRMÁCIÓ**

Konfirmációs ünnepünkre Pünkösd vasárnapján 11 órakor került sor. Ezen az alkalmon hat fiatal testvérünk, a konfirmációs hitvallás elmondása és a személyes áldás után vehette először magához az Úr szent vacsoráját. A hagyomány szerint a lelkészlakás udvarából a presbitérium kísérte át a konfirmandusokat a templomba. Az evangélikus himnusz, az „Erős vár a mi Istenünk” hangjaival kezdődött az istentisztelet, majd az igehirdetés után a konfirmandusok vallástétele és megáldása következett. A fiatalok köszönő szavai és a gyülekezet felügyelőjének (Bódai Julianna Éva) köszöntője után az úrvacsoraosztás következett, ahol több mint százan éltek a szentséggel a jubilánsokkal együtt. A frissen konfirmáltak névsora:

Lamanda Regina (Bársonyos)

Weilandics EdinA (Ászár)

Huszti Erik

Szabó Zoltán

Ármós Richárd

Végh Dániel

"Konfirmációk képei":http://www.lutheran.hu/z/honlapok/bakonyszombathely/07/072

**EGYHÁZMEGYEI CSENDESNAP**

Május 28-án gyülekezetünk adott otthont a szokásos Pünkösd hétfői csendesnapnak. Ahogy terveztük, egy minden generációt megmozgató és lefogleló napot sikerült megszerveznünk.

BŐVEBBEN:

**TÁBOROK**

"2007-ES ÉS KORÁBBI TÁBOROKRÓL INFORMÁCIÓKAT ÉS KÉPEKET ITT TALÁL":http://www.lutheran.hu/z/honlapok/bakonyszombathely/06

**Konfirmációs kirándulás:** április vége-május eleje.

**Hittantábor 2008. június 16-21.:** Helyszín: Nagyveleg. A tábor díja: 8.500 Ft, jelentkezni a lelkészi hivatalban- (Kossuth L. u. 38.), vagy a 20 824 2248-as telefonszámon lehet. Szeretettel várunk mindenkit!

**Kerékpártúra 2008:** Helyszín: Jelentkezni 14 év fölöttieknek lehet, működő, fékkel rendelkező kerékpárral. Költsége:

**Sporttábor 2008:** Nagyveleg Idén sajnos úgy tűnik elmarad, a vezetők akadályoztatottsága miatt! 2009-ben TALÁLKOZUNK!

Nagypéntek